Arda tahar tekstil sürdürülebilirlik konusunu otomatik tahar ve işbağ makina tamiri olmak üzere 2 başlık altında ele almaktadır.
Otomatik tahar
Otomatik tahar makinaları çözgü ipliğini bir şerit yardımıyla lamel nire ve taraktan aynı anda çeken makinalardır. Otomatik tahar makinalarında kapalı tip lamelin tercih edilmesinden ve açık lamellerde taşıma işleminin çok zor olduğundan her testere şeriti için ayrı ekipman gerektiğinden lamel devre dışı kalıp kısaca dokuma çerçevelerinin nire ve tarak taharını aynı anda yapmaktadır.

Ülkemizin ve tekstil dokuma işletmelerimizin kalkınması; tasarruf sahibi olduğumuz tüm eşyanın en iyi şekilde işlenmesi sıfır hata ile üretim yapılmasıyla mümkündür.

Nire üretici firmalarını takip ederek, broşürlerini inceleyip gelişmeleri araştırıp kendimizi sürekli geliştirmekteyiz.

Örnek olarak ince göz nire orta göz nire büyük göz balina göz ve diğerleri. Her tip nirenin farklı iplik denyesini çalıştığını bilerek, nire gruplandırma işlemi yapmaktayız. 20 denye, saten, viskon, oduncu gömleği vs... nirenizin size gelecek siparişe göre her işi çalışabilmesini sağlamak amacıyla tüm dikkatimiz bu işlem üzerinedir.

Dokuma tezgahı nirenizin sürdürülebilirliği çok önemlidir.

Tarak; düz dokuma ve hava şeritli dokuma tarağı, otomatik tahar makinalarının tarak hassasiyeti 1/1000 tarak bıçağı ve 1/1000 tarağı taşıyıcı encoder kontrollü çift motor ile sağlanmaktadır. 300/10cm yani 30'lu tarağa kadar olan işlerinizi
rahatlıkla çekebilir. Tarak raporlu işlerinizi rahatlıkla taharlayabilir. Tarağınızın bozulma ihtimali sıfırdır.
Otomatik tahar makinası nire ve tarağınızı bozmadan milyonlarca kez tahar yapabilir.

Sıfır hata ile üretim, müşterilerin isteğine göre özel üretim, hız ve kolaylık.
Kaynağımız insanımız ve elimizde ki makina olduğu için sürdürülebilirlik anlayışımız,
insana saygı nimetin (makina- eşya) değerini çok iyi bilmek.